FUNDACJA ZDROWIA I SPORTU
AGENCJA PRACY NR: 18673
Dowiedz się więcej

O NAS

Dowiedz się czegoś więcej.

Dla seniorów

Fundacja Sportu i Zdrowia wspólnie z czeskim partnerem Stowarzyszeniem "Nadeje pro Każdeho" realizuje projekt Beskidzka Akademia Zdrowia dla Seniora. Jest to projekt adresowany do osób 50+. Ma on na celu aktywizację życia witalnego w okresie senioralnym .

Program

Program Akademii Zdrowia dla Seniorów obejmuje trzy sesje zjazdowe po trzy dni, w ciągu 11 miesięcy dla trzech czterdziestoosobowych grup seniorów z Euroregionu Beskidy. Po zakończeniu sesji zjazdowej będą wyłaniane osoby - liderzy, którzy zaproszeni będą na kolejny etap szkoleń, które maja na celu otrzymanie certyfikatu ECC zgodnego ze standardami UE. .

Teleopieka

Usługi teleopiekuńcze są rodzajem monitoringu pozostających samotnie w domu osób chorych, starszych, niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, itd.

FORUM USŁUG MEDYCZNYCH

Fundacja Wspierania Sportu i Zdrowia we Współpracy z Akademią Zdrowia Seniora Sp. z o.o. - PRACUJ I STUDIUJ W PL

Fundacja Wspierania Sportu i Zdrowia Realizując swoje działania statutowe w ramach OPP we współpracy z Akademią Zdrowia Seniora Sp. z o.o.wychodzi naprzeciw potrzebom kadrowym w zakresie Usług Medycznych w placówkach Medycznych na terenie RP.

W związku z brakami kadry pielęgniarek / ratowników medycznych i innych pracowników w placówkach opiekuńczo-medycznych, pragniemy poinformować, że organizujemy Forum Usług Medycznych, którego celem jest przygotowanie kształcenia dla grupy ponad 900 studentów, którzy po wyrównaniu różnic programowych na Polskich Uczelniach, zostaną pracownikami usług medycznych w Polsce.

Warunki uczestnictwa w Forum Usług Medycznych 15-17.06.2018 r.

START: 15.06.2018 r. Hotel „Jaskółka”,
ul. Zdrojowa 10, 43-450 Ustroń


Cennik udziału w Forum Usług Medycznych:

Pobierz -> Warunki Uczestnictwa dla pobytu 1, lub 2-dniowegoFormularz Zgłoszeniowy:

Pobierz -> Formularz ZgłoszeniowyZainteresowane osoby prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres

763-431-6277


Forum Usług Medycznych Zakończyło się wielkim sukcesemPoniżej można zobaczyć jeden z filmów z zakończonego Forum Usług Medycznych.


College'e medyczne z Krajów Rosyjskojęzycznych bardzo licznie i chętnie uczestniczyły w organizowanej przez Fundację Zdrowia i Sportu Konferencji
Fotorelacja z Forum Usług Medycznych 15-17.06.2018 r.


319-519-6771 (765) 753-4142

303-719-5354

(928) 539-9103 5802271974 (985) 486-5671

(833) 852-9202

flyboat

INFORMACJE

Więcej informacji na temat naszej działalności.

 • Co to jest ECC?

  Certyfikat ECC to europejskie potwierdzenie opanowania podstawowych umiejętności w sektorze opieki. Powstał przy wsparciu programu Unii Europejskiej (UE) „Uczenie się przez całe życie”. Celem jest powiązanie z Europejskimi Ramami Kwalifikacji EQR. Obecnie 18 krajów członkowskich UE uczestniczy w rozwoju ECC. Celem jest dotarcie do wszystkich krajów członkowskich UE. Certyfikatem ECC zarządza ECC Board, ponadnarodowy zespół reprezentantów, którzy stosują i upowszechniają ECC. Rozwój ECC służy umacnianiu mobilności osób aktywnych zawodowo w Europie oraz rozwojowi wspólnego fundamentu w sektorze opieki.

 • Co obejmują zajęcia?

  • Szkolenia z zakresu zdrowego odżywiania, zapobiegania chorobom i ziołolecznictwa.
  • Warsztaty praktyczne połączone z zabiegami rehabilitacyjnymi w wybranym ośrodku rechabilitacyjno-wypoczynkowym.
  • Zajęcia rekreacyjne w ośrodku oraz w terenie.
  • Wycieczki – śladami historii – do Pszczyny oraz Å»ywca lub Bielska-Białej
  • Zbiorową gimnastykę poranną, tworzenie nawyków codziennej gimnastyki pod kontrolą trenera fitness
  • Grupowe spacery - lokalne trasy ‘nordic walking (spacery po górach)
  • Wycieczki ścieżkami rowerowymi do źródeł Soły i Olzy
  • W okresie zimowym turystyka pieszo-narciarska do źródeł Olzy i Czadeczki
  • Wieczorne ogniska lub wieczorki taneczne z konkursem piosenki polskiej i czeskiej

 • Co obejmują szkolenia?

  • „Aktualne trendy otyłości i aktywności fizycznej Seniora wraz z profilaktyką otyłości”.
  • „Kształtowanie nawyków zdrowego żywienia”.
  • „Dieta oraz zasady zdrowego żywienia Seniora, powrót do tradycyjnej kuchni, ziołolecznictwa oraz zasad żywienia według tradycyjnych receptur beskidzkich”.
  • „Zdrowie i aktywność 50+”.
  • „Palisz? Pomożemy i tobie z tego się wydostać”.
  • „Nowe medykamenty oraz nowoczesna farmacja na rynku Unii Europejskiej, ich możliwości leczniczo-zapobiegawcze, dostępność na rynku i sposób samozaopatrzenia”.
 • TELEOPIEKA DLA SENIORÓW

  Dzięki zastosowaniu bezprzewodowych urządzeń peryferyjnych takich jak waga i ciśnieniomierz potrafimy monitorować naszych pacjentów. Wykonują oni samodzielnie w domu pomiary ciśnienia krwi, masy ciała, zawartości tłuszczu, wody, masy tkanki kostnej i mięśniowej w organizmie. Wyniki te automatycznie są przekazywane do lekarzy. Do systemu będą dołączone również inne urządzenia medyczne takie jak spirometr, pulsoksymetr, glukometr oraz aparat EKG. Nasz produkt znajdzie również zastosowanie u osób rekrecyjnie uprawiających sport.

  Kontakt z lekarzem
  System umożliwi pacjentowi szybki kontakt z lekarzami i położnymi dyżurującymi w naszym Centrum Monitoringu przez 24 godziny na dobę. Funkcja zaawansowana umożliwi kontakt z lekarzami w czasie rzeczywistym z wybranym lekarzem dowolnej specjalizacji zarejestrowanym w naszym systemie. Zdalny kontakt ze specjalistami przyczynia się do prostszego zakupu leków. Lekarze pomagają ułożyć listę zażywanych leków, sprawdzić ich dawkowanie. Określić harmonogram dawkowania leków, oraz wysyłać przypomnienia o konieczności zażywania leków. Specjaliści pomagają także znaleźć tańsze zamienniki wybranych leków. Finalnie lekarze podają informacje gdzie można zakupić wybrany lek.
  POMÓŻMY SOBIE SAMI WZAJEMNIE-POMÓŻMY INNYM.

PRACA DLA PIELEGNIARKI!903-395-0422

Zgłoszenia Proszę wysłać na adres biuro@pracujwuslugach.eu

Kontakt do NAS

Wypełnij formularz w celu skontaktowania się z nami, lub wybierz jeden z poniższych telefonów.Dane kontaktowe :
Fundacja wspierania Sportu i Zdrowia
Siedziba: 43-300 Bielsko-Biała, ul. Nad Niprem 2/7
Adres koresp.: 43-460 Wisła, ul. Brzozowa 5
Tel: +48.790.217.887
E-mail: ethos@wisla.pl
KRS: 0000 160043
NIP: 547-197-77-60
Regon: 72861915